3η ΘΕΣΗ ΤΟ ΓΕΛ ΣΙΝΔΟΥ ΣΤΟΥΣ ΑΓΩΝΕΣ ΛΟΓΟΥ/ΑΝΤΙΛΟΓΟΥ Κ. ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ (13/4/24)

Στο Λύκειο της Σίνδου ανέκαθεν λειτουργούσαν προγράμματα εξωσχολικών δραστηριοτήτων, θεωρώντας τα χρήσιμα για την πολύπλευρη ανάπτυξη της προσωπικότητας των μαθητών του.

Η ομάδα επιχειρηματολογίας ξεκίνησε το 2009 με υπεύθυνους καθηγητές την Πασχαλίδου Αναστασία, τον Κατσαρό Γεώργιο και τον Κούλογλου Αντώνιο και είχε πολλές διακρίσεις και συμμετοχές σε τελικούς αγώνες στην Αθήνα.

Το Σάββατο 13 Απριλίου 2024 ήταν μια ξεχωριστή ημέρα για την ομάδα επιχειρηματολογίας καθώς οι μαθητές μας κατέκτησαν την 3η θέση ανάμεσα σε 30 σχολεία της Κ. Μακεδονίας.

Συγχαρητήρια στους μαθητές μας!! Μας έκαναν περήφανους!!

Η χαρά των παιδιών, η αγάπη τους και τα οφέλη που πιστεύουμε πως παίρνουν από αυτές τις διαδικασίες είναι η κινητήρια δύναμη για εμάς τους καθηγητές ώστε να συνεχίζουμε με το ίδιο πάθος και το ίδιο μεράκι.