ΑΠΟΦΟΙΤΟΙ: ΥΠΟΒΟΛΗ ΑΙΤΗΣΗΣ-ΔΗΛΩΣΗΣ ΓΙΑ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗ ΣΤΙΣ ΠΑΝΕΛΛΑΔΙΚΕΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΓΕΛ 2021

Οι απόφοιτοι που επιθυμούν να συμμετάσχουν στις πανελλαδικές εξετάσεις ΓΕΛ του έτους 2021, θα υποβάλουν την Αίτηση-Δήλωση από Δευτέρα 8 Μαρτίου έως Παρασκευή 19 Μαρτίου 2021 στο Λύκειο από το οποίο αποφοίτησαν ή στο πλησιέστερο στην κατοικία τους Λύκειο.

Αρχικά ο υποψήφιος κατεβάζει το υπόδειγμα της Αίτησης – Δήλωσης (Α-Δ) (υπάρχει σχετικό link παρακάτω) και αν μπορεί το εκτυπώνει. Στη συνέχεια το συμπληρώνει χειρόγραφα (μόνο τα γκρι στοιχεία) και το υποβάλλει συμπληρωμένο στο Λύκειο, μέσα στην προβλεπόμενη προθεσμία, αφού πρώτα αιτηθεί τηλεφωνικά ή με email ραντεβού. Για να εξυπηρετηθούν οι απόφοιτοι γρηγορότερα προτείνουμε τη συμπληρωμένη Δήλωση να τη στείλουν από πριν στο mail του σχολείου. Σε όποιο Λύκειο υποβληθεί η Α-Δ του αποφοίτου σε αυτό το Λύκειο ή στο αντίστοιχο εξεταστικό κέντρο θα εξεταστεί ο απόφοιτος.

Αν δεν μπορεί κάποιος απόφοιτος να εκτυπώσει την Α-Δ, μπορεί να την προμηθευτεί από το Λύκειό του (αφού και πάλι αιτηθεί ραντεβού, είτε τηλεφωνικά, είτε με email).

Δικαιολογητικά που θα χρειαστούν κατά την επίσκεψή σας (μετά από ραντεβού) στο Σχολείο μας:

1. Αίτηση Δήλωση (συμπληρωμένη)
  2. Απολυτήριο
  3. Δελτίο Ταυτότητας
  4. Μια (1) Φωτογραφία

Τηλέφωνο και email Λυκείου:

Για περισσότερες πληροφορίες μπορείτε να επισκεφθείτε το site του Υπουργείου Παιδείας: www.minedu.gov.gr

ΑΙΤΗΣΗ – ΔΗΛΩΣΗ