ΤΟ 1ο ΓΕΛ ΕΧΕΔΩΡΟΥ ΜΙΛΑ ΓΙΑ ΤΟ ΣΧΟΛΙΚΟ ΕΚΦΟΒΙΣΜΟ ΣΤΟ ΣΥΝΕΔΡΙΑΚΟ ΚΕΝΤΡΟ ΤΗς ΣΙΝΔΟΥ (12/02/23)

Οι μαθήτριες και οι μαθητές της ραδιοφωνικής ομάδας, την Κυριακή 12/2/2023 συμμετείχαν στην εκδήλωση που διοργάνωσε ο Σύλλογος γυναικών δήμου Δέλτα. Κύριος ομιλητής της εκδήλωσης ήταν ο κος Ιάκωβος Μαρτίδης, ψυχίατρος και οικογενειακός σύμβουλος και κεντρικό θέμα της ομιλίας του ήταν το βιβλίο του “Πλάθοντας ευτυχισμένα παιδιά: μύθος ή πραγματικότητα;”. Οι μαθήτριες και οι μαθητές μας συμμετείχαν πληροφορώντας το κοινό για το φαινόμενο του σχολικού εκφοβισμού και στέλνοντας το δικό τους μήνυμα “Μίλα- Δεν είσαι μόνος απέναντι στο σχολικό εκφοβισμό”. Συγχαρητήρια στα παιδιά για την εξαιρετική παρουσία τους!

Οι μαθήτριες και ο μαθητής που συμμετείχαν είναι:
Βαγγέλα Μαρίνα
Καμπούρης Δημήτρης
Κερεστετζή Ευτυχία
Πετράκη Μαρία

Υπεύθυνοι καθηγητές: Λογοθέτη Ε., Ξανθόπουλος Ε., Καμποσάκης Α.