ΕΠΕΤΕΙΟΣ 28ΗΣ ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ 2022 (28/10/22)

Μετά από δύο χρόνια περιορισμών λόγω της πανδημίας γιορτάστηκε με ιδιαίτερη λαμπρότητα και επιτυχία η επέτειος της 28ης Οκτωβρίου 1940. Στις 27 Οκτώβρη πραγματοποιήθηκε γιορτή με θέμα την εν λόγω επέτειο, ενώ ακολούθησε η τελετή απονομής αριστείων και βραβείων στους αριστούχους μαθητές και μαθήτριες καθώς και ο ορισμός σημαιοφόρου και παραστατών για τις παρελάσεις του τρέχοντος σχολικού έτους. Ανήμερα της 28ης Οκτωβρίου το ΓΕΛ Σίνδου συμμετείχε στη δοξολογία με αντιπροσωπεία τον σημαιοφόρο και τους παραστάτες ενώ οι μαθήτριες Κάσσου Άννα και Mαυρίδου Σταυρούλα απήγγειλαν τον πανηγυρικό της ημέρας. Ακολούθησε κατάθεση στεφάνων στο ηρώο και παρέλαση των τμημάτων του σχολείου μας με εξαιρετική απόδοση στον συγχρονισμό. Χρόνια πολλά.