ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑΣ – ΒΙΝΤΕΟ ΓΕΛ ΣΙΝΔΟΥ 2020: ”SINDOS IN LOCKDOWN”

Στις 16 Δεκεμβρίου 2020 παρ’ όλες τις δυσκολίες, μετά από πρωτοβουλία του συλλόγου διδασκόντων του ΓΕΛ Σίνδου οι μαθητές και μαθήτριες του σχολείου μας βγήκαν να κάνουν μια φωτογράφιση ή βιντεοσκόπηση με θέμα “Sindos in Lockdown” στα πλαίσια του διαγωνισμού φωτογραφίας. Οι ιδιαίτερα καλλιτεχνικές τους δημιουργίες υποβλήθηκαν προς ψηφοφορία στην τάξη τους, από όπου προέκυψε η καλύτερη φωτογραφία ή video που τους εκπροσώπησε στον τελικό. Στον τελικό συμμετείχαν 8 καταπληκτικά έργα (ένα από κάθε τμήμα) που κρίθηκαν με ηλεκτρονική ψηφοφορία από τους καθηγητές/τριες του σχολείου μας. Την 1η θέση κατέκτησε η Ισπκούδη Μαρία του Γ1, τη 2η Δεμιρτζόγλου  Κυράννα του Β2 και την 3η Η Χαουμπάεβα Αλεξάνδρα του Β1 παίρνοντας και το αντίστοιχο δώρο του Συλλόγου γονέων και κηδεμόνων. Τα έργα όλων των μαθητών/τριών ήταν καταπληκτικά και ξεπέρασαν τις προσδοκίες των διοργανωτών.

ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ.

Καλά Χριστούγεννα!!!

(Πατήστε πάνω στις φωτογραφίες, για να τις δείτε σε μεγάλο μέγεθος ή για να ενεργοποιήσετε τα βίντεο στις δύο τελευταίες)

Α1 – ΚΑΤΑΒΟΥΤΑ ΝΕΦΕΛΗ

Α2 – ΟΥΖΟΥΝΗΣ, ΜΙΣΑΗΛΙΔΗΣ, ΞΑΝΘΟΠΟΥΛΟΣ

Α3 – ΣΕΪΤΑΝΙΔΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ

«Οι ομορφιές της Σίνδου»

Β1 – ΧΟΥΜΠΑΕΒ ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ

Β2 – ΔΕΜΙΡΤΖΟΓΛΟΥ ΚΥΡΑΝΝΑ

Β3 – ΠΗΤΤΑ ΕΙΡΗΝΗ

«Το αποπνικτικό κλίμα που μας δημιουργεί η καραντίνα»

Επιλέξτε το link παρακάτω για τις σκέψεις της ομάδας της Ειρήνης σχετικά με τη φωτογραφία:

«Το αποπνικτικό κλίμα που μας δημιουργεί η καραντίνα»

Γ1 – ΙΣΠΙΚΟΥΔΗ ΜΑΡΙΑ

ΠΑΤΗΣΤΕ ΠΑΝΩ ΣΤΗ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΔΕΙΤΕ ΤΟ ΒΙΝΤΕΟ ΤΗΣ ΜΑΡΙΑΣ ΠΟΥ ΚΕΡΔΙΣΕ ΣΤΟ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟ!!!

Γ2 – ΧΑΡΙΖΑΝΟΥ ΚΑΤΕΡΙΝΑ

ΠΑΤΗΣΤΕ ΠΑΝΩ ΣΤΗ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΔΕΙΤΕ ΤΟ ΒΙΝΤΕΟ ΤΗΣ ΚΑΤΕΡΙΝΑΣ