ΠΑΝΕΛΛΑΔΙΚΕΣ: ΣΕ ΥΨΗΛΟΥ ΚΥΡΟΥΣ ΣΧΟΛΕΣ Η ΠΛΕΙΟΨΗΦΙΑ ΤΩΝ ΜΑΘΗΤΩΝ ΤΟΥ ΓΕΛ ΣΙΝΔΟΥ!!!

Αν υπάρχει μια αξέχαστη χαρά στο επάγγελμα του εκπαιδευτικού, αυτή είναι το χαμόγελο των παιδιών, τη μέρα που βλέπουν τα όνειρά τους να γίνονται πραγματικότητα με την εισαγωγή τους στο Πανεπιστήμιο. Σήμερα στο Λύκειό μας γευτήκαμε για ακόμη μια χρονιά αυτή τη χαρά, καθώς οι περισσότεροι μαθητές της Γ΄ Λυκείου (σε ποσοστό 84%) πέρασαν σε υψηλού κύρους σχολές της επιλογής τους. Συγχαρητήρια σε όλες τις μαθήτριες και τους μαθητές του σχολείου μας καθώς και στους γονείς τους, που ολοκλήρωσαν με επιτυχία τη δύσκολη προσπάθεια και καλή συνέχεια στο συναρπαστικό δρόμο που ανοίγεται μπροστά σας. Από την πλευρά μας, ως σύλλογος εκπαιδευτικών του σχολείου, υποσχόμαστε πως θα συνεχίσουμε να στηρίζουμε όλα τα παιδιά, με επαγγελματισμό, ευσυνειδησία και αφοσίωση στο δύσκολο έργο της παροχής παιδείας. Ραντεβού, λοιπόν, σε λίγες μέρες στην τάξη, με ανανεωμένη διάθεση!