ΣΥΝΕΝΤΕΥΞΗ ΔΗΜΑΡΧΟΥ ΔΗΜΟΥ ΔΕΛΤΑ – PROJECT B2 (11/12/19)

Την Τετάρτη 11 Δεκεμβρίου ο δήμαρχος του δήμου Δέλτα, κος Γιάννης Ιωαννίδης, παραχώρησε συνέντευξη στη δημοσιογραφική ομάδα του 1ου ΓΕΛ Εχεδώρου (Σίνδος), στο πλαίσιο ερευνητικής εργασίας του τμήματος Β2 με στόχο την έκδοση φύλλου μαθητικής εφημερίδας.
Ο κος Ιωαννίδης απάντησε με προθυμία και ευγένεια σε όλες τις ερωτήσεις των μαθητριών που αφορούσαν τις αναμνήσεις από τα μαθητικά και φοιτητικά του χρόνια. Η εμπειρία ήταν ιδιαίτερα εποικοδομητική για όλη την ομάδα και οι εντυπώσεις εξαιρετικά θετικές. Γι’ αυτό τον ευχαριστούμε και δημόσια για την παραχώρηση της συνέντευξης και είμαστε σίγουροι για την έμπρακτη στήριξή του στο παιδαγωγικό έργο του Γενικού Λυκείου μας.
Ως υπεύθυνος του project οφείλω να ευχαριστήσω τα κορίτσια της ομάδας (αλλά και όλο το τμήμα του Β2) για τη σοβαρότητα, τη συνέπεια και τον αυθορμητισμό που επέδειξαν. Κατερίνα, Τζέσικα, Μαρία, Κατερίνα, Σταυρούλα, Λιάνα σας ευχαριστώ για την όμορφη εμπειρία… το μέλλον σας ανήκει!