ΗΜΕΡΑ ΣΧΟΛΙΚΟΥ ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΥ 2017-2018

Τη Δευτέρα 2 Οκτωβρίου 2017 στο 1ο ΓΕΛ Εχεδώρου (Σίνδος) πραγματοποιήθηκε με εξαιρετική επιτυχία η 4η ημέρα αθλητισμού. Η κύρια δραστηριότητα που πραγματοποιήθηκε όπου συμμετείχαν οι μαθητές/τριες ανα τμήμα ήταν ένας ομαδικός διαγωνισμός σε σταθμούς όπου εναλλάσσονταν οι δοκιμασίες. Συγκεκριμένα: Δρόμος Ταχύτητας με ομαδικό χρόνο, ομαδική πάσα δάχτυλα στο βόλεϊ, Ομαδικό σερβίς στο βόλεϊ (πόσα πετυχημένα σε 2΄), Καλάθια στο μπάσκετ με ομαδικό σκορ σε 2΄. Άλμα εις μήκος χωρίς φορά με το άθροισμα των επιδόσεων όλου του τμήματος και οδήγημα της μπάλα με σκούπα με ομαδικό χρόνο. Πρωταθλήτρια ομάδα αναδείχθηκε το Γ3 όμως όλοι οι συμμετέχοντες περάσανε υπέροχα γεγονός που πιστοποιήθηκε από την ιδιαίτερα ενεργή συμμετοχή τους. Ακολούθησαν μικρά πρωταθλήματα βόλεϊ και μπάσκετ με μικτές ομάδες καθώς και ένας φιλικός αγώνας ποδοσφαίρου μεταξύ των αγοριών του ΓΕΛ και ΕΠΑΛ Σίνδου. Επίσης πολλοί μαθητές δραστηριοποιήθηκαν στο γειτονικό γήπεδο του τένις υπό την καθοδήγηση μαθητών/τριών του σχολείου μας που ειδικεύονται στο άθλημα.
Όλα ήταν υπέροχα χάρη, στον άριστο συντονισμό των καθηγητών/τριών σε κάθε σταθμό υπο την καθοδήγηση του Καθηγητή Φυσικής Αγωγής κ.Κυριαζή ο οποίος επιμελήθηκε την οργάνωση και στη θετική διάθεση των μαθητών/τριών του σχολείου μας να αθληθούνε και να παίξουνε.
Συγχαρητήρια σε όλους
Και του χρόνου