ΕΓΓΡΑΦΕΣ ΣΤΟ ΓΕΝΙΚΟ ΛΥΚΕΙΟ ΤΗΣ ΣΙΝΔΟΥ 2021 (ΕΩΣ ΚΑΙ 02/07/2021)

Υπενθυμίζουμε ότι ξεκίνησε η λειτουργία της πλατφόρμας e-eggrafes για τις εγγραφές του σχολικού έτους 2021-2022. Η διαδικασία πρέπει να έχει ολοκληρωθεί έως τις 02/07/2021. Παρακαλούμε να ακολουθήσετε τα παρακάτω βήματα:

1. Οι μαθητές/τριες που επιθυμούν να εγγραφούν, να ανανεώσουν την εγγραφή τους ή να μετεγγραφούν σε οποιαδήποτε τάξη Δημόσιων Ημερησίων  ΓΕ.Λ. για το σχολικό έτος 2021 – 2022, υποβάλλουν και αποθηκεύουν την «Ηλεκτρονική Αίτηση εγγραφής, ανανέωσης εγγραφής ή μετεγγραφής», μέσω της εφαρμογής e-εγγραφές στην ηλεκτρονική διεύθυνση:

2. Αποθηκεύουν και συμπληρώνουν την Υπεύθυνη Δήλωση (είτε σε μορφή Word είτε σε μορφή Pdf) την οποία υπογράφουν οπωσδήποτε και οι δύο κηδεμόνες:

Υπεύθυνη δήλωση σε μορφή Word

Υπεύθυνη δήλωση σε μορφή Pdf

3. Αποθηκεύουν Φωτοαντίγραφο Αστυνομικού Δελτίου ταυτότητας του/της μαθητή/ριας ή Πιστοποιητικό του Δήμου εγγραφής και μια φωτογραφίααφορά μόνο τους νέους μαθητές, που έρχονται φέτος από το Γυμνάσιο -.
4. Διευθετούν το Ατομικό Δελτίο Υγείας, όπου μας ενδιαφέρει η 1η σελίδα του συνημμένου εντύπου – εάν υπάρχει πρόσφατο, αφορά μόνο τους νέους μαθητές, που έρχονται φέτος από το Γυμνάσιο -.

Ατομικό Δελτίο Υγείας

5. Στέλνουν την Ηλεκτρονική Αίτηση και την Υπεύθυνη δήλωση (και μόνο για τους νέους μαθητές που θα φοιτήσουν στην Α’ Λυκείου, επιπρόσθετα το Φωτοαντίγραφο Αστυνομικού Δελτίου Ταυτότητας, τη  φωτογραφία και το Ατομικό Δελτίο Υγείας – το τελευταίο μπορεί να κατατεθεί και το Σεπτέμβριο -) στο mail του σχολείου:

mail@lyk-sindou.thess.sch.gr

Εάν αντιμετωπίσετε οποιοδήποτε πρόβλημα, επικοινωνείστε με το Λύκειο (τηλ. 2310-799912) και αν χρειαστεί μπορείτε να κλείσετε ραντεβού για να έρθετε στο σχολείο, το οποίο θα λειτουργεί έως τις 28/6/2021 τις ώρες: 12.30 – 13.55, λόγω των Πανελλαδικών Εξετάσεων του ΕΠΑΛ με το οποίο συστεγαζόμαστε. Για τις μέρες Τρίτη 29/6/2021 και Τετάρτη 30/6/2021 το σχολείο θα μπορεί να εξυπηρετήσει θέματα Εγγραφών 09.00 – 13.00.